Xbox Series X

Kým sa stromy odievajú novým lístím, chrobáky si brúsi sosák a kvety vyfarbujú svoje kvety kvalitnými úplne novým pastelkami od babičky, v dielni Microsoftu pozvoľna rozkvitá nádherný černoskvoucí nový Xbox Series X. Takto zložitý výkvet ľudskej práce si vyžaduje podstatne dlhší prípravu, než kdejaká kvietok, takže sa ho dočkáme až na sklonku roka, kedy už bude zleniveli príroda zase udierať škorcov. Už teraz o ňom ale vieme dosť, aby sme mohli nenásytný kyberpriestor zaplniť úplne novú stránkou. V ľavom rohu Xbox Series X, v pravom rohu PlayStation 5 ... Uprostred natešený pařmen: "Len poďte do mňa, chlapíci!".

SSD RAM a Smart Delivery

Pre začiatok sa ospravedlňujeme za tak neokrôchané strieľanie magických formúl hneď na začiatku, ak to niekoho premenilo na žabu, tak nech počká, až pôjde okolo opačné pohlavie a skúsi koketne pohodiť stehienkami. Medzi SSD a RAM skutočne nechýba čiarka. Ako potvrdil Phil Spencer, nový Xbox bude vedieť využiť časť SSD pre doplnenie operačnej pamäte, čo uľahčí prácu príliš ambicióznym vývojárom, keď si omylom odhryznú viac, než by štandardné RAM prehltla. Naproti tomu Smart Delivery je niečo úplne iné. Keď si kúpite napríklad hru Gears 5 vo verzii pre klasický Xbox One a Microsoft vydá vylepšenú verziu na Xbox Series X, stačí sa na novom Xboxe prihlásiť k svojmu účtu a hra už tam na Vás bude čakať!

Nová predĺžená ruka hráča

Len sa pozrite na tie ladné krivky na obrázku po pravici ... Teda, obrázok je pochopiteľne hranatý, ide o ten sexi ovládač . To sa potom ruka sama bez pýtania sunie ktorej a nižšie k nohaviciam ... A už ho máte v dlani, ten vačok sa zlatky, ktorý jednoducho pôjde to nového Xboxu, to sa nedá nič robiť. S obrúsenými tvarom by sa malo našim prstom oveľa lepšie prst ... hrať. Ďalej pribudlo tlačidlo Share pre rýchle zdieľanie snímok obrazovky či videí a namiesto klasických šípok je tu hybridný D-pad, ktorý funguje ako také to šikovné štvorčekované koliesko, ktoré už poznáme z ovládača Xbox One Elite . Nový ovládač bude kompatibilný aj s Xbox One a PC a komu sa nepáči, nech si ... pokojne zapojí starý ovládač , pretože ten na Series X pobeží tiež.

 

 


23.12.2019

Vážený Microsof, keďže si na informácie o svojom novom vlajkovom tanku podobne skúpy ako Sony s PS5 , dovoľ mi, aby som Ti tu opísal, čo si od Xboxu Series X predstavujem ja, ako zástupca fanúšikovské strany. Rôzne chytré internety píšu čosi o 16GB operačnej pamäte, GPU o sile 12 TFlops a špeciálnym AMD procesora Zen 2. Nie, nemienim sa rozpisovať o tom, čo tá zaklínadlá znamenajú. S takouto výbavou si trúfam priať, aby hry na nový Xbox boli tak prepracované , že budú vyzerať lepšie ako to, čo je vidieť za oknom, tak dlhé , že sa nezmestia do obývačky, obsiahle ako GTA krát Assassin na druhú a chcem, aby načítanie trvalo zhruba tak rýchlo ako v skutočnom živote. Na dodávaný NVMe SSD disk nech sa ich zmestí aspoň 9 a každá aktualizácia nech trvá maximálne pár sekúnd a pol. Hoci to znie ako sranda, parametre Series X sú všelijaké, len nie na smiech.

Postav alebo polož, hlavne hraj!

Nový Xbox bude vo svojej základnej podobe priestorovo riešený podobne ako kdejaký herný počítač, čiže, ako my, češi, hovoríme, vertikálne. S ohľadom k doterajším objavom v oblasti fyziky si však trúfam tvrdiť, že konzolu bude možné prekonfigurovať do horizontálnej polohy (proste to položíš na stranu). Rovnako ako PlayStation sa aj Xbox hlási k spätnej kompatibilite, ktorá má v prípade zahŕňať tituly zo všetkých predchádzajúcich generácií. Čo je pre Xbox unikátny, je sľubovaná kompatibilita hier s počítačmi nakazenými Windows, čo je nárez ako blázon, obzvlášť ak máte počítač . Spolu s novou konzolou príde na svet aj exkluzívne hra Halo Infinite. Ďalší z potvrdených kôpok šťastie sa volá senu 's Saga: Hellblade II a pochopiteľne dôjde aj na FIFA 21 .

PS, Xbox, kto je viac? Ten, kto má obaja!

Bolo by nemúdre vyhýbať sa zubami nechtami akémukoľvek meziznačkovému porovnávanie, avšak účelom týchto článkov rozhodne nie je určovať, či je lepšie PS, Xbox alebo vejlet do lesa. Tento rozsudok je navyše v rukách každého na hrách závislého jednotlivca. Okrem toho, až obe tieto konzoly uzrie svetlo nášho riadne osvetleného skladu, ťažko sa u nás nájde niekto, kto by si na jednu z nich nechal dobrovoľne zájsť chuť. Ďalej je nutné vziať do úvahy, že hoci to z nášho písanie nie je vždy zrejmé, stále sme obchod , takže nakoniec budeme musieť vypredať obe konzoly, inak si ich nebudeme mať za čo kúpiť pre seba. PS: Ticho, nehovorte to šéfovi , ale ak si konzole novej generácie nakoniec nakúpite niekde inde (kto by to robil?), Mohol by som sa niekedy zastaviť u Vás doma, Prosííím ...

Záruka24 mesiacov
Xbox Series X
Vytvorené20. 4. 2020
/*