Stručný prehľad

 

Xbox alebo Playstation?

S touto otázkou si láme hlavu asi väčšina ľudí, ktorí uvažujú o kúpe konzoly. V nasledujúcich pár bodoch sa Vám vynasnažíme poradiť pre čo sa rozhodnúť.

 

xoneicon

Klikni a zobrazí sa ponuka

Xbox One

 

Najnovší typ Xboxu - Xbox One

Táto konzola má dokonalý obraz vo Full a Ultra HD, podporuje Kinect (ovládanie konzoly telom) a má veľmi prehľadné menu, ktoré dokáže ovládať aj najmladší člen rodiny.

Tento model prehrá aj väčšinu hier z Xboxu 360 . Vďaka tejto funkcii máte tak mnohonásobne väčší výber hier ako na konkurenčné konzolu Playstation 4.

Na svoje si prídu aj milovníci multiplayeru (čiže online hranie) vďaka vychytaným serverom si zahráte aj s ľuďmi z druhého konca sveta a pomocou skvelých sociálnych sietí si tak urobíte veľa kamarátov dokonca aj medzi PC hráčmi.

Ďalej tu nájdete aj aplikácie akou sú Youtube, Internetový prehliadač alebo program pre strihanie vlastných herných videí.

Veľmi dôležitým faktorom je aj vysoká kvalita spracovania a to predovšetkým ovládača, ktorý je na hernom trhu bezkonkurenčne najlepšie nielen podľa nás, ale aj objektívnych recenzentov.

Jedinou prekážkou potom môžu byť hry, ktoré vyšli iba na Playstation 4 a ktoré si teda na Xbox One nezahráte. Na druhú stranu Xbox One tiež oplýva hneď niekoľkých slávnymi značkami, ktoré si na žiadne iné konzolu nezahráte. Patrí medzi ne napr. Forza, Halo alebo Gears of War.

Záver: Táto konzola je vhodná ako pre profesionálov, tak pre úplných začiatočníkov, navyše vo variante Xbox One S je pomer ceny, kvality a výkonu absolútne bezkonkurenčný.

Cena + Dokonalý obraz vo Full a Ultra HD + Kinect + Najväčší výber hier + Kvalita spracovania

p4icon

Klikni a zobrazí sa ponuka

Playstationu 4

 

Najnovší typ Playstationu - Playstation 4

Táto značka je u nás veľmi známa. Playstation má u nás vybudované veľké meno a každý model nám nostalgicky pripomína revolúciu v herných konzolách menom Playstation 1 .

Model s označením 4 je dnes ale oveľa ďalej. Zvláda hry s dokonalým obrazom vo Full a Ultra HD a rovnako ako Xbox One samozrejme všetky multimediálne aktivity.

Pre milovníkov rôzneho príslušenstva a vychytávok je určite veľká výhoda kopa neoriginálnych produktov ako napríklad stojančeky na ovládače a podobne.

Čo sa týka hier, ani tu nebudete sklamaní. Sony má super exkluzívnej tituly ako je napríklad Uncharted, The Last of Us, Gran Turismo, Horizon Zero Dawn, The Last Guardian, InFamous a mnoho ďalších.

Novo táto konzola disponuje tiež podporou virtuálnej reality tzv. PlayStation VR.

Záver: Konzola je vhodná najmä pre milovníkov klasiky, značky a exkluzívnych titulov.

Dokonalý obraz vo Full a Ultra HD + Veľký výber príslušenstva vrátane PlayStation VR + Tituly od Sony + Názov značky v SR

x360icon

Klikni a zobrazí sa ponuka

Xbox 360

 

 

Xbox 360 je starší typ konzola, ktorá ale zvláda Full-HD rozlíšení.

Konzoly podporuje Kinect (ovládanie telom bez ovládača), takže si na nej výborne zahrajú nielen deti, ale aj dospelí napríklad na domácej párty.

Konzola je v podstate bezporuchová, takže u nej návšteva nášho servisu nehrozí.

Na Xbox 360 je veľa pohybového príslušenstvo ako napríklad jednoduchý bezdrôtový volant, špeciálny ovládač v tvare skateboardu a podobne.

Menu je prehľadné a jednoduché. Kvôli inštalácii hier na pevný disk však odporúčame voliť verzii s väčšou pamäťou .

Záver: Lacnejšie konzola, ktorá je bezporuchová. Vhodná je pre rodinu s deťmi ale aj profesionálov.

Cena + Ovládanie pohybom tela + Vhodné pre rodiny

P3icon

Klikni a zobrazí sa ponuka

Playstationu 3

Playstation 3 je starší typ konzola, ktorá ale zvláda Full HD rozlíšení.

Na túto konzolu vyšlo nespočet hier a disponuje aj vlastným pohybovým ovládačom Move .

Táto konzola je veľmi známa a pýši sa hrami ako je Uncharted, The Last of Us alebo Ratched and Clank.

Výhodou a možno najväčším plusom je multiplayer, ktorý je na tejto konzole (na rozdiel od Xbox 360) úplne zadarmo.

Určite Vás tiež poteší obrovský výber farebných kombinácií u ovládačov, ktoré sa dajú zaobstarať za pár korún. Doporučujeme zakúpiť verziu s väčšou pamäťou pre inštaláciu hier

Záver: Lacnejšie konzola vhodná pre profesionálov i začiatočníkov, ktorí si chcú vyskúšať multiplayer, ale nechcú za neho platiť

Cena + Veľké množstvo príslušenstva + Exkluzívna tituly + Multiplayer zadarmo + Lacný servis

PS2icon

Klikni a zobrazí sa ponuka

Playstationu 2

Playstation 2 j e dnes už staršie konzoly, avšak je to legenda medzi hernými konzolami a navyše je cenovo dostupná naozaj pre každého.

Konzola vie okrem iného aj prehrať DVD filmy. Na PS2 existuje obrovské množstvo titulov ako napríklad Crash alebo Spyro.

Konzola má iba analógový výstup do TV. Pre ukladanie postupov v hre je potrebná Memory karta, ktorú Vám však dáme úplne zadarmo.

Záver: Lacná konzola, vhodná pre zberateľov a deti.

Cena + Rarita + Jednoduché ovládanie

 

/*