The Last of Us Part II - novinky, informácie

Článok neobsahuje spojlery

Už niekoľko týždňov žije ľudstvo v mrazivej neistote . Všetci nakupujeme zásoby jedla, nepozeráme sa jeden druhému do očí, nehovoria si v troch, ale sotva v páre ... Teraz sa však všetko zmení, pretože tu máme nový dátum vydania The Last of Us Part II! Na svete je zase krásne, do prázdnych, zešedlých ulíc sa vracia farby, nádej a láska, pretože dlho očakávaní zombíci sa blíži! Smogom prežiareným vzduchom sa však nesie nová hrozba ...

Nezbedná prítlačná krídla

Pre niekoho dobrá správa, pre iného dôvod k panike . Akýsi ohrdnutý bývalý zamestnanec Naughty Dog Studios vypustil do siete niekoľko zásadných scén, ktoré prezrádzajú oveľa viac, než že vrah je záhradník , čo si iste každý dávno odvodil sám. Snáď mu niekto v práci zjedol puding , snáď to ani nebol zamestnanec Naughty Dog , ťažko povedať. Voči vývojárom to rozhodne nie je fér. Pokiaľ ide o nás, čoby fanúšikov, hele, poďme sa z toho nepodelí , áno? Zvedavci si na internete zábery ľahko nájdu a ostatní sa môžu ďalej nerušene tešiť na celú hru , ktorá je teraz zase o krok bližšie. Samozrejme, úprimnú sústrasť všetkým, kto o spojlery záujem nemali a omylom do toho šliapol.

Neprepínajte kanela!

Napriek všetkým tým tragickým srdcervúcim článkom a videám , ktoré teraz zaplavujú internet, ako keby znovu zomrel Michael Jackson , priniesli posledné dni aj niekoľko dobrých správ. Pochopiteľne sa jedná v prvom rade o dátum vydania hry 19.června, čo síce nie je práve zajtra , ale stále lepšie ako "ktovie kedy". Ďalšia dobrá správa súvisí s uniknutým materiálmi. Bez toho aby sme museli čokoľvek prezrádzať, môžeme smelo napísať, že oficiálne správy vývojárov o temnej atmosfére a napínavom, nepredvídateľnom príbehu neboli vytiahnuté z pr ... ostředníčku. Vyzerá to, že sa máme skutočne na čo tešiť takže kto si nechce pokaziť zážitok, nech moc nešťourá a až sa 52x vyspinká , hra bude na svete / na sklade u nás!

 

 


Zostáva len pár okamihov a uchaplesků , než nastane mesiac zrodenia The Last of Us Part II, ktorému niektorí hovoria zastaralo "máj". Naši skladníci starostlivo hromadí tony krabičiek a lepeniek, aby sa to poštovým holubom lepšie doručoval, na servis odfotil smečka mrazničiek na chladenie prehriatych PS Štyrek , obchodníci si povinne nechávajú transplantovať prídavné ruky a hlavy, aby to stíhali predávať a ja ... Píšem nový článok, to je ale fuška!

Hru The Last of Us Part II môžete predobjednať tu .

 

Novinky v kocke
No, skôr v odseku. K minulému pojednanie o RPG prvkoch, inteligenciu nepriateľov, duričských psoch , láske, koňoch a nechutných rozhovoroch teraz pribúdajú správy o veľkosti hry, skákanie , hordách nepriateľov, temnote a nechutných scénach. Vraj nás čaká úplná redefinície pojmu "AAA hra" a vraj to nebude preto, že by hru mala prevziať firma AAA Auto. Vo väčšine noviniek sa tiež objavuje veľký dôraz na už spomínaná témy pomsty a agresivity hlavné postavy v spojení so zmiešanými pocitmi hráčov zo zabíjania ľudských nepriateľov, ktorí majú svoje mená. Zmienkami o lietajúcich končatinách, tancujúcich črevách a erupciách krvi sa tiež nešetrí. Akoby nás vydavatelia chceli uistiť, že to bude FAKT mäso .

Jeden disk nestačí
The Last of Us Part II za dobu svojho vývoja narástlo do takých rozmerov, že sa celé na jedno Blu-Ray jednoducho nevojde. Príbeh má byť dlhý okolo 23 hodín, čo, priznajme si, pre mnohých z nás znamená v praxi dvakrát toľko. Nejde ale len o príbeh, borci z Naughty Dog sa holedbají, že hra roztočí vrtule PS4 nadzvukovou rý lost í a využije každý zatúlaný operačný mikrobajt. Výsledkom toho majú byť obrovské živé priestory plné unikátnych nepriateľov, z ktorých sa každý jednotlivý človek či typ zombíka bude správať inak, a to aj v takých detailoch, ako sú gestá, grimasy, alebo konanie v afekte.

Ellie nie je robot
Z toho všetkého vyplýva, že druhý diel Last of Us nebude flákačka, ku ktorej si otvoríte chladené zemiačiky a vyprážané pivo, dáte si stôl na nohy a pustíte prsty na autopilota. Ale iste, určite sa nájdu aj takí, ktorí sa vrhnú do hry len preto, aby nakopali zadky pár plesnivcům , proti tomu nemožno nič namietať. Dôrazne však odporúčame nenechať si ujsť dej, atmosféru a hlavne psychologickú hĺbku hlavnej postavy, bicyklov ktorej sa mnohé točí.

Bonus: selátkové hody
Ale áno, jasne, už sa k tomu dostávame ... Teraz už je všeobecne známe, že sa v hre objavia nejaké tie čuňárničky , aspoň hodnotenie ESRB tomu napovedá heslami " nudity " a "sexual content". Niekomu samozrejme stačí ku "šťastie" poriadna dávka brutality , ktorú hra určite šetriť nebude, ale na svoje si zrejme prídu aj bežnejšie pornomanceři. Nevieme iste, či sa jedná iba o jemné rozšírenie mechaniky jazdy na koni , alebo či sa v hre objaví nejaká zaujímavejšie zvieratka . Mimochodom, keď už sme pri tej jazdy na koníčku ... stačí.

 


 

 

 

 

 


18.11.2019

Nie je tomu tak dávno (v júni , no, čo ako?), Čo sme tu slávnostne zverejnili článok na tému "Čo možno bude a možno nebude v Last of Us Part II a kedy to asi tak bude a sorry, že toho zatiaľ vieme tak málo. " Teraz sa nám urobil november a pretože táto hra pochopiteľne zaujíma veľa ľudí , na internete sa postupne objavila kopa nových článkov, z ktorých teraz poskladáte ten náš, v ktorom bude to isté, akurát s videom na konci.

 

Anthony Newman , spoluriaditeľ vývoja hry, vhodil medzi dravé fanúšikmi správu o RPG prvkoch - možnostiach upravovať si s postupom v hre štatistiky a schopnosti zvereného panáčika, v našom prípade Ellie. Tieto úpravy budú hrať prvé husle spoločne s ostatnými aspektmi hry, na ktoré sme zvyknutí z prvého dielu . Nie, že by snáď bolo možné v polovici hry prerobiť svižné dievča na stokilového kríženca piráta a ufozemšťana , však vplyv schopností na hru bude taký vysoký, že si Last of Us Part II budeme môcť zahrať "tisíckrát inak".

Príbeh zostáva z väčšej časti naďalej tajomstvom. Vieme, že bude rozdelený do štyroch častí podľa ročných období , prvá časť že nás zavedie do zimného Wyomingu a že sa v hre objavia kone . V septembri vydaný trailer potvrdil návrat Joela, hlavného úderník z prvého dielu. Už nejaký čas tiež vieme o "najlepšie spracovanom bozku v hernom priemysle" medzi Ellie a Dinou, ktorý sa však asi nebude úplne pozdávať Dinině ex-priateľovi Jessemu, bez ohľadu na kvalitu programátorské práce. Zabudnime na chvíľku na nechutný rozhovor počas tanečnej scény a poďme sa pozrieť na nepriateľské zhluky dát a pixelov.

Minule sme písali o zvýšenej inteligencii nepriateľov, ktorí sa budú navzájom poznať menom a vo svojom " honu na hráča-Ellie" budú veľmi stoklas. Nové správy odhalili, že v ich snažení Vás dostihnúť a ... ja neviem, upozorniť na rozviazaní šnúrku , im budú nápomocní poľovné psy , ktorí na Vás budú robiť dlhý nos, čím Vás Vyčmuchajú. Okrem nemŕtvych potvor a nemenej inteligentných kultista Seraphites sa v hre budeme presekávať tiež radmi xenofobických príslušníkov "Washingtonskej Osvoboditelské Fronty", s ktorými by však nemali byť väčšie ťažkosti, vzhľadom k tomu, že Ellie by samotnú Xenu strčila do vrecka.

Správa o presune dátumu vydania z konca februára na koniec mája 2020 pochopiteľne spôsobila veľa na poslednú chvíľu rozmyšlených samovrážd a ešte viac nesúvislých chuchvalcov sprostých slov po celom internete. Zároveň s týmito výtvormi uzreli svetlo sveta obvyklé zmierlivé vety typu "A ja s nimi súhlasím , než aby vydali nedorobenú hru ...". Súhlasiť sa iste dá s obojím. Nikto určite nechce hrať nový diel Last of Us v prevedení hodnom neslávne preslávených Phoenix Games , však súdruhovia z Naughty Dog by pre nabudúce mohli oprášiť svoje krištáľové gule , prípadne požiadať o pomoc nejakú skúsenejší veštkyňu a poskytnúť presnejší termín. Fakt, ešte teraz ma bolí klávesnice .

 

 

Záruka24 mesiacov
The Last of Us Part II - novinky, informácie
Vytvorené28. 4. 2020
/*