Historky z GTA - 1.časť

Séria GTA je obor, ktorý si svoju bláznivosti a osobitým humorom vybudoval celú armádu verných priaznivcov. Po internete sa váľa rôzne hromady článkov a videí o všetkých možných záhadách, skrytých miestach a vystrihnutom obsahu. Keďže táto téma bolo spracované už minimálne bžilionkrát a určite oveľa lepšie, než by som to napísal ja, rozhodol som sa s vami radšej podeliť o vlastné poznatky, úspechy a vedecké zistenia, ktoré som za tých ja ani neviem koľko rokov hrania rôznych GTA nazbieral.

Len pre začiatok spomeniem niekoľko z tých "známych zaujímavostí, ktoré nikto nepozná". Pôvodný GTA malo byť o dinosaury, ako vyčíňa v uliciach, GTA 2 sa odohráva v roku 2013, čo však vôbec nebráni jednému s autorádiových DJov vo vyvolávanie "milénium sa blíži!", V treťom diele sa nenachádza štvrté mesto menom Carceri City, o ktorom sa zmieňuje DJ Ande v rádiu Lips 106, je to len narážka na Rockstar hru Manhunt, GTA Vice City urobilo zo státisícov ľudí fanúšikov hudby 80. rokov, v Nemecku v GTA San Andreas nepadajú z mŕtvol peniaze, pretože je to škaredé, Toni Cipriani, hlavná postava Liberty City Stories , vie plávať, ale voda v Liberty City je tak znečistená, že rozleptáva ľudskú kožu, hlavná postava Vice City Stories , Victor Vance, je asi najľudskejšie a najmenej skazený panáčik zo všetkých, za ktoré sa dá hrať, v GTA IV v štvrti Broker sa nachádza Hojdačka Skazy, ktorá vie vystreľovať auta cez polku mapy alebo ich rovno ničiť aj so súdruhom vnútri, GTA Advance používa zmutovanú máp u GTA 3, GTA Chinatown Wars sa dá hrať v režime 3D a na jednom mieste v GTA V je vidieť skutočné poprsie, pomocou ktorého sa však rovnako nedá zastaviť vlak.

Prvý vek: Dvojrozmerné kráľovstvo

(Áno, presne takto pôvodné GTA nevyzerá.)

Popularita série GTA sa v mojom okolí prejavila práve až s trojrozmernými tituly, takže výlet do histórie sa konal vlastne až z úcty k vtedy súčasným verziám. Po spustení prvého dielu som zistil, že sme sa vlastne už niekoľkokrát stretli, konkrétne u tety na počítači v zložke "Autá". Vtedy som nechápal, čo to vlastne hrám a čo sa po mne chce, ale pri tomto opätovnom stretnutí som už mal v mozgu zabudovaný čip, ktorý mi umožňoval čítať angličtinu, ako keby to bola zrozumiteľná reč. Druhý diel som vtedy hral naozaj prvýkrát. Musím povedať, že som celkom čumel, ako sa prvé dva diely líši napríklad od toho tretieho. Len tak námatkovo - v GTA 1 sa dá hrať za postavu podľa vlastného výberu, vrátane niekoľkých ženských, v autách nie sú priamo rádia, však v rôznych autách sa ozývajú rôzne znelky a na rozdiel od všetkých trojrozmerných verzií sa tu dá dosiahnuť GameOver. Najmä tretia spomenutá zvláštnosť ma dostala, pretože som jej nečakal a veselo som si umieral, ako sa modrým pixelom (policajtom) zachcelo. V dvojke to platilo tiež. Ďalšou zaujímavou odlišnosťou na dvojke boli viditeľné měřák rešpektu jednotlivých gangov. Veľká zábava bolo zasadenie druhého dielu do budúcnosti, čo sa prejavovalo napríklad výskytom zbrane, ktorá strieľa elektrické lúče. V roku 2013. Zaujímavý zážitok tiež bol, keď mi kamarát povedal, že má hru, kde za prvé chodíš po meste, za druhé sa tam vyskytujú ženskej postavy a za tretie existuje cheat na odstránenie oblečenie. Bohužiaľ sa už nezmienil o grafickom prevedení hry ...

Záruka24 mesiacov
Historky z GTA - 1.časť
Vytvorené13. 6. 2019
/*