Cyberpunk 2077

Aké by to asi bolo, skúsiť sa presadiť vo svete, kde sa ľudia prakticky krížia so strojmi a uliciam vládne násilie? Vložme panáčika do mraveniska a sledujme, ako ďaleko sa dostane a ako dlho vôbec vydrží.

Hru Cyberpunk 2077 môžete predobjednať tu: PS4 / Xbox One .

Cyberpunk 2077 - PlayStation 4, Xbox One

Toto akčné RPG od vývojárov Red Project, ktorí sa preslávili sériou Zaklínač ( The Witcher ), čerpá zo stolové hry Cyberpunk od Mika Pondsmitha. Ako napovedá názov, fantasy vystrieda sci-fi a dej sa bude odohrávať v nepríliš vzdialenej budúcnosti. A ako už býva u hier tohto žánru zvykom, množstvo ani kvalita technologických vymožeností nestačí na to, aby ukojila ľudskú chamtivosť a hlúposť.

Príbeh nás zanesie do californského Night City v roku 2077, kde namiesto prosperujúcej spoločnosti nachádzame chaotický svet ovládaný bohatými nadvládními korporáciami ... Ovládaný? Nie tak celkom. Tým, ktorí majú nahrabáno, nie je nijako proti srsti, že v uliciach vládne chudoba spojená s preľudnením a jedinou autoritou sú tu dealeri drog, doktori-mäsiari s kybernetickými "zlepšováky" života a samozrejme priekupníci s kybernetické vylepšenými drogami. Medzi obľúbené technické pomôcky patrí napríklad robotické oči, stimulátory mozgu alebo umelé končatiny vybavené sečnými zbraňami. Pretože aj tu platí, že "náš zákazník, náš pán", môžeme sa tešiť na chodiace lidoroboty všetkých tvarov a rozmerov. No a keďže ľudské telo a najmä mozog nie je tak celkom stavaný na takú záťaž, stáva sa, že keď si niekto do seba namontuje až moc železa, začne mu trochu špliechať na maják. Alebo sa z neho stane rovno šialený vraždiaci stroj.

Príšerné, že? Naopak! Na vlastnej koži by také peklo asi nikto zažiť nechcel, ale udrieť sebou do kresla, schmatnúť ovládač , naštartovať konzolu az bezpečnej vzdialenosti preskúmať svet cyberpunk skrz na skrz? Hell yeah! Keď si to všetko predstavím s možnosťami podobnými ako v hrách sa Zaklínačom , začínam sa tešiť. Bude to vlastne taký mix sandbox hry typu GTA , dobrodružného RPG, futuristického FPS a hororu. Dostaneme svojho hrdinu ľubovoľného pohlavia (nie sme si istí, ako s týmto výberom zamieša zamerania hry) a je len na nás, ako bude vyzerať a čo si do neho namontujeme za kybernetickej hračky. Hlavnou náplňou hry bude plnenie úloh, získavanie skúseností a eurodollarů s následným vylepšovaním postavy a snaha nenechať sa roztrhať na kusy nejakým šialeným krížencom homo sapiens a motorovej píly. K tomu všetkému budeme mať k dispozícii fantastické zbrane s navádzacími strelami, možnosťou prestreliť múr alebo napríklad počítačový vírus, pomocou ktorého budeme môcť upáliť nepriateľa zvnútra zaživa. Nezabúdajme však, že do poriadneho RPG patrí aj bohaté možnosti konverzácie a spolupráce s NPC postavami, s ktorými budeme môcť obchodovať, plniť nimi zadané úlohy, zabíjať je, spať s nimi ... Čo všetko sa do cyberpunk zmestí sa dozvieme snáď už koncom tohto roka.

  • Plne upraviteľná herná postava, vrátane technických implantátov
  • Cyklus dňa a noci
  • NPC postavy hovoriaci cudzími jazykmi, ktorým porozumiete len s umelými prekladacími mikróbmi
  • Otvorený svet mesta Night City rozdeleného do šiestich štvrtí
  • Prepracovaný hackerské systém, vďaka ktorému sa s trochou šikovnosti môžete nabúrať kamkoľvek - alebo do kohokoľvek
  • Bohaté možnosti interakcie s NPC postavami
  • Žiadne mikrotransakcií :-)

Nenechajte si ujsť tiež The Last of Us Part II a Death Stranding

Pre Konzoly a Hry napísal David Karel

Záruka24 mesiacov
Cyberpunk 2077
Vytvorené13. 6. 2019
/*