The Last of Us Part II - časť 2 (akože druhá časť článku)

Nie je tomu tak dávno (v júni, no, čo ako), čo sme tu slávnostne zverejnili článok na tému "Čo možno bude a možno nebude v Last of Us Part II a kedy to asi tak bude a sorry, že toho zatiaľ vieme tak málo . " Teraz sa nám urobil november a pretože táto hra pochopiteľne zaujíma veľa ľudí, na internete sa postupne objavila kopa nových článkov, z ktorých teraz poskladáte ten náš, v ktorom bude to isté, ale napísané tak, ako si inde väčšinou moc netrúfnu.

Hru The Last of Us Part II môžete predobjednať tu .

Anthony Newman, spoluriaditeľ vývoja hry, vhodil medzi dravé fanúšikmi správu o RPG prvkoch - možnostiach upravovať si s postupom v hre štatistiky a schopnosti zvereného panáčika, v našom prípade Ellie. Tieto úpravy budú hrať prvé husle spoločne s ostatnými aspektmi hry, na ktoré sme zvyknutí z prvého dielu. Nie, že by snáď bolo možné v polovici hry prerobiť svižné dievča na stokilového kríženca piráta a ufozemšťana, však vplyv schopností na hru bude taký vysoký, že si Last of Us Part II budeme môcť zahrať "tisíckrát inak". Minule sme písali o Zvyšný inteligencii nepriateľov, ktorí sa budú navzájom poznať menom a vo svojom "honu na hráča-Ellie" budú veľmi stoklas. Nové správy odhalili, že v ich snažení Vás dostihnúť a ... ja neviem, upozorniť na rozviazaní šnúrku, im budú nápomocní lovecké psy, ktorí na Vás budú robiť dlhý nos, ktorým Vás Vyčmuchajú.

.

Správa o presune dátumu vydania z konca februára na koniec mája 2020 pochopiteľne spôsobila veľa na poslednú chvíľu rozmyšlených samovrážd a ešte viac nesúvislých zhlukov sprostých slov po celom internete. Zároveň s týmito výtvormi uzreli svetlo sveta obvyklé zmierlivé vety typu "A ja s nimi súhlasím, než aby vydali nedorobenú hru ...". Súhlasiť sa iste dá s obojím. Nikto určite nechce hrať nový diel Last of Us v prevedení hodnom neslávne preslávených Phoenix Games, však súdruhovia z Naughty Dog by pre nabudúce mohli oprášiť svoje krištáľové gule, prípadne požiadať o pomoc nejakú skúsenejší veštkyňu a poskytnúť presnejší termín. Fakt, ešte teraz ma bolí klávesnice.