PlayStation 5

Nový PlayStation nevychádza zrovna každý deň. Vedeli ste napríklad, že vydanie PlayStation 5 je dokonca ešte vzácnejší udalosť, než spozorovaní mimozemské aktivity ? Vzhľadom k tomu, že sa mnohé z nás bude chcieť budúci Vianoce s touto konzolou zoznámiť osobne, rozhodli sme sa začať PS5 trochu riešiť. Vydanie je stanovené presne na niekedy medzi októbrom a decembrom 2020 . Na svet má súčasne so základnou verziou prísť aj výkonnejšie PS5 Pro. Konzola si bude rozumieť s 8K Blu-Ray disky a hry bude schopná sprostredkovať v rozlíšení 4K pri 120fps. Inými slovami, ÁÁÁ, SEM S TIM!

Základná verzia PlayStation 5 vraj bude so svojim moderným procesorom, grafickým čipom a ultrarýchlym SSD diskom minimálne 2x výkonnejšie ako PS4 Pre . Ovládač bude podľa náčelníka hernej a zábavné divízie Sony, Jima Ryana, značne múdrejší a šikovnejší ako ten súčasný . Nie, že by si snáď vedel sám vyčistiť zuby a naleštiť šnúru , avšak jeho vibračné reakcia na hry budú presné, pohotové a veľmi detailné. Tiež tlačidlá L2-R2 budú vyžadovať rôznu dávku tlaku, podľa toho, čo presne budete pomocou nich nútiť nebohého panďuláčka urobiť. Pomocou reproduktora v ovládači budú hry môcť poskytovať hráči rôzne pomocníka na ovládanie a orientáciu v hre.

Pokiaľ ide o hry (a ono o ne celkom ide), programátori pre novú generáciu sa nechali počuť, že im ide práca pekne od ruky . To vraj neznamená len, že na nových hrách pracujú šikovní čarodejníci , ale tiež že sa vnútorná architektúra PS5 zdá byť užívateľsky prístupná, čo je pre rýchlu a kvalitnú tvorbu hier zásadný predpoklad. Mohlo by to mať za následok rýchlo rastúci knižnicu parádnych hier (takže skôr hrovnu, nie?), Ktoré nás budú sprevádzať po niekoľko desiatok najbližších rokov. K veľkej radosti všetkých priaznivcov súčasného PS4 sa Sony snaží, až sa im v Japonsku hory zelenajú, o zahrnutie spätnej kompatibility. Pokiaľ ide o konkrétne PS5 tituly, na ktoré sa všetci najviac tešíme, stačí jednoducho vziať názov Vašej obľúbenej série , k poslednému číselnému vydanie pripočítať jedničku a dúfať, že vývojári neprídu rovno s vlastnou špeciálnou matematikou. Z nečíslovatých hier spomeňme napríklad tradičné FIFA 21 , Vikingami a Vikinžkami prekypujúci Assassins Creed: Kingdom, malého svraštělého lezouta Gluma (LOTR: Gollum) a neuveriteľne detailného sandboxera Watch Dogs Legion.