Herný nálož prvého polroka 2019

Ani v roku 2019 vývojári nelení a nové úlovky do zbierok náruživých hráčov sa len hrnú. A ako sa dá u eshope s názvom Hardware Hry očakávať, ani my nedržíme zimný spánok a všetky novinky nedočkavo sledujeme. Aby sme si skrátili čakanie na vydanie tých najlákavejších virtuálnych potešenie, poďme si o nich niečo povedať.

Aktuálnu ponuku najhorúcejších noviniek nájdete tu .

Far Cry New Dawn - 15. februára - PlayStation 4, Xbox One

Poďme sa hneď na začiatku pozrieť napríklad na samý koniec sveta. V hre Far Cry New Dawn bude vašou úlohou premeniť koniec na nový začiatok a nastoliť poriadok v nukleárnej vojnou spustošenom svete, ktorému vládne chaos a anarchia. Je na čase zbaviť civilizáciu banditov, ktorí ako burina napádajú a ničia novo vzniknutej mesto menom Prosperity. Až potom bude ľudstvo môcť začať znovu prekvitať, podobne ako čerstvo prebudená, úchvatne spracovaná Ultra HD príroda všade okolo.Metro: Exodus - 15. februára - PlayStation 4, Xbox One

Ako je vidieť na obrázku, ocitáme sa na samom konci metra, kde už ani vozy metra nejazdia. Čaká na nás zdivočené príroda chladného Ruska a zničená, opustené mestá. To už samo o sebe napovedá, že púť za vysnívaným bezpečným miestom niekde v diaľke nebude práve príjemným nedeľňajšom výletom. Avšak či si niekto myslel, že sa s únikom z metra aspoň zbaví zmutovaných netvorov, ktorí vám dýchajú na chrbát na každom kroku, tak sa hlboko mýli - aj na povrchu sa pokrivená príroda činila a má pre nás pripravených niekoľko veľmi zaujímavých exemplárov, z ktorých by mal druhé Vianoce nejeden šialený biológ. Tie najkratšie Vianoce v živote.

Anthem - 22. februára - PlayStation 4, Xbox One

Pre túto hru a jej podobné budeme musieť v budúcnosti zrejme založiť novú samostatnú kategóriu - scenérické pornografie. Áno, dobre, akciou nabitý prieskum okolia, boja s obyvateľmi hladné džungle alebo vylepšovanie bojového obleku (Javelin) sú samozrejme veľmi dôležité herné prvky, ale snáď nebude krvilačným kreatúram vadiť, keď sa na chvíľu proste len tak preletíme krajinou ... Na to, že sa má jednať o nedokončený, bohmi opustený svet, je tu naozaj na čo pozerať. Niekedy je skrátka dobré vedieť, kedy prestať.

Dirt Rally 2.0 - 22. februára - PlayStation 4, Xbox One

Aj milovníci zbesilé jazdy po nepredvídateľných blatistých cestách si vzápätí prídu na svoje. Séria Dirt nám spoľahlivo servíruje jeden vydarený rally skvost za druhým, takže nemáme pochýb, že sa aj nový príspevok s odkazom na starého dobrého Colina Dvojku zaradí na čestné miesto po boku svojich predchodcov. Sme zvedaví, ako si Codemasters poradili s modernizovaným enginom as prepracovaným modelom ovládanie, vďaka ktorým by sa malo konzolové dobrodružstvo presunúť opäť o niečo bližšie ku skutočnému zážitku.

Dead or Alive 6 - 1.marca - PlayStation 4, Xbox One

Nenechajte sa zmiasť príťažlivým zovňajškom slečny na obrázku a zamerajte sa radšej na tú prerastenú ihlu v jej pravej ruke. Šiesty diel Dead or Alive totiž okrem od základu prepracovaných modelov herných postáv prichádza z ešte väčšej krvavú thrillerom ako jeho predchodcovia. Odporúčame zhliadnuť najprv pár ukážkových videí, dosýta sa vynadívať a až potom sa pustiť do boja, ovládnuť nové zápasnícke triky a predviesť omámenému súperovi, ako to vyzerá, keď ruže odhalí svoje tŕne. Pozn .: V hre sa vyskytujú aj mužskí bojovníci.

Devil May Cry 5 - 8.března - PlayStation 4, Xbox One

Diabol býva niekedy vyobrazovaný ako citlivý tvor sa súcitom k ľudskému utrpeniu. Kým nad niektorými ľudskými činy by taký vládca pekiel skutočne zaplakal, veríme, že tento diel série, ktorá si jeho meno požičala do názvu, by aj tohto nenapraviteľného padlého anjela potešil svojou rozmanitosťou a šikovnosťou jeho tvorcov. Nérovho nová kybernetická ruka má podľa dostupných informácií vďaka svojim mnohým schopnostiam sadnúť každému hráčovi presne do, ehm, ruky. Pozadu ale nezostanú ani ďalšie dve hrateľné postavy, Dante a V, z ktorých ten prvý si bude kliesniť cesty plné nepriateľov v sedle kríženca motocykla a motorovej píly.

Tom Clancy 'The Division 2 - 15. Marca - PlayStation 4, Xbox One

Ďalším dôležitým herným štýlom, nad ktorým sme sa tu doteraz nezačali rozplývať, je multiplayerová akcia MMORPG. Nie, že by snáď mnohé ostatné hry nedisponovali podareným režimom pre viac hráčov, však Division 2 nás zaujala svojím veľmi nádejným predsavzatím. Podľa vyjadrenia vývojárov dôjde k značnému vybalansovanie hry za účelom poskytnutia pokiaľ možno rovnaké šance na víťazstvo všetkým hráčom so všetkými možnými stratégiami. Dôraz je kladený ako na oživenie hry pre veteránov série, tak na zmysluplný začiatok pre úplných nováčikov. Dúfame, že si s týmto veľkým sústom nový Tom Clancy poradia a vytvorí svet, z ktorého sa nikomu nebude chcieť odísť minimálne do vydania ďalšieho dielu.

Sekiro: Shadows Die Twice - 22.března - PlayStation 4, Xbox One

A zdá sa, že sa dočkáme aj nejakej tej exotiky. V dnešnej dobe pokročilé techniky, kedy nie je problém pozrieť si takmer celý svet pomocou niekoľkých kliknutí, je pomerne zložité prísť s niečím nečakaným. FromSoftware, strojcami Dark Souls a Bloodborne, zvolili cestu obľúbených tradičných japonských súbojov, tentoraz však situovaných do fiktívneho stredovekého Japonska. Hlavná myšlienka je taká, aby bol boj čo najpestrejšia a hráči sa neocitali v celistvých, neustále sa opakujúcich potýčkach. Toho všetkého by sa malo dosiahnuť pomocou napínavého príbehu, vysokého množstva odlišných druhov nepriateľov a bojových schopností hrateľného ninju.

Doom: Eternal - 29. marca - PlayStation 4, Xbox One

Na pestrý výber nepriateľov k pobitie sa môžeme tešiť v novom Doomovi, avšak tu sa nebude jednať ani tak o štýlové a vznešené bojové umenie, ako skôr o naprostá bitúnok, striekajúcej krv, motorovú pílu a netvory z hlbín pekelných. Doom Slayer má za úlohu vyčistiť zamorenú Slnečné Sústavu od všetkej tej démonickej zberba, oslobodiť tak posledné zvyšky civilizácie a hlavne užiť si poriadnu rezbu. No a potom je tu možnosť obrátiť celú hru naruby, prevteliť sa do jednej z príšer a cez internet usporiadať hon na iného Doom Slayer uprostred jeho prebiehajúcej hry. Príjemnú zábavu.Mortal Kombat 11 - 23.apríla - PlayStation 4, Xbox One

Krvavá jazda pokračuje, teraz však v čistokrvnej bojovce slávneho mena Mortal Kombat. S prechodom na engine Unreal 4 prichádza opäť viac grafických detailov a smer, ktorým sa jedenásty diel uberá nie je nepodobný horrorovým krvákom typu Doom. Štýl hry zostáva samozrejme taký, ako sme na neho zvyknutí. Dôjde však k rozšíreniu možností úprav jednotlivých bojovníkov, ich výbavy a útokov. Okrem množstva známych obľúbených bitkárov sa objaví sa aj niekoľko úplne nových postáv.

Days Gone - 26.dubna - PlayStation 4

Začali sme survival akcií Far Cry New Dawn, kde hlavný hrdina zachraňuje celé ľudstvo. Končíme samotárskym nájomným vrahom, ktorý má na starosť len svoju vlastnú kožu a motorku. S tým síce odpadajú starosti s udržiavaním komunity, avšak je jasné, že v zombíkmi zamorenom svete nebude mať pokoj ani neľútostný nájomný vrah. Zaujímavou odlišnosťou od väčšiny podobných hier je správanie nakazených nemŕtvych nepriateľov (Freakers), ktorých inteligencia a životný štýl nebezpečne pripomína spôsoby živých ľudí.

Záruka24 mesiacov
Herný nálož prvého polroka 2019
Vytvorené13. 6. 2019
/*