Čakanie na Hogwarts Legacy sa chýli ku koncu


To posledné, čo by som chcela, je haniť existujúce hry z prostredia Harryho Pottera, ale bez väčšieho klamania si poďme povedať, že na poriadnu hru, ktorá umožní fanúšikom preskúmať Rokfort, čakáme už 20 rokov. Hogwarts Legacy, ktorá má na konci roka 2022 (snáď už konečne) vyjsť, naše trápenie ukončí.

Na čo všetko sa môžeme tešiť?


OPENWORLD

Hra sa prezentuje ako open-world akčné RPG, takže ak patríš medzi tých, ktorí Potterovi pri knižke závideli nočné potulky hradom, táto hra by ti mala ponúknuť to, čo zatiaľ žiadna predchádzajúca - voľnosť preskúmať Rokfort a ich okolie pekne slobodne a do detailu - a to nielen preliezať legendárne tajné chodby, ale treba si zájsť pre snack za škriatkov do hradnej kuchyne, vybudovať si svoju vlastnú komnatu najvyššej potreby, pokecať s Kentaurami v zakázanom lese, nakúpiť si v okolitej dedinke, alebo zachrániť vlastné fantastické zviera.


ČO TAKHLE ZMIJOZEL

V hre sa staneš študentom piateho ročníka, ktorý do školy práve nastúpil a rovnako ako starý dobrý Harry, aj ty budeš mať vlastnú špecialitku a tou je možnosť ovládať prastarú mágiu. Tvojou úlohou bude odhaliť, čo je za návratom tejto zabudnutej mágie a kto sa snaží ju využiť na zničenie čarodejníckej rasy. Malo by byť len na tebe, ktorou cestou sa dáš, či si vyberieš cestu slušniaka, alebo zmijozeláka. Príbeh budú ovplyvňovať tvoje vlastné voľby.


BEZHLAVÝ NICK

Absencia Rona a Hermiony ťa nemusí trápiť, ak budeš chcieť, môžeš si nájsť kamoša podľa vlastného vkusu a možno ti bude kryť aj chrbát pri dobrodružstvách mimo hradu.

Hra spadá do konca 19 storočia, spolužiaci aj profesori budú kompletne nové tváre, samozrejme s výnimkou duchov, pokecať si budeš môcť napríklad s Bezhlavým Nickom. Iné zasadenie do časovej osi ti umožní čarodejnícky svet pochopiť aj z iného uhla pohľadu, zapleteš sa napríklad aj do vzbury škriatkov, alebo si zabojuješ aj s ďalšími temnými tvormi.


MANDRAGORA !!

To, ktorú oblasť mágie sa rozhodneš vyskilovať, bude len na tebe - môžeš byť mastrom v bylinkárstve ako raz bude Neville, ale rovnako tak v lektvaroch, alebo zaklínadlách.


POTREBUJEŠ PENIAZKY ?

Podľa ofigo trailera tu možno nájdeme aj niektorých filmových obľúbencov, ktoré podľa trailera nápadne pripomínajú majú napríklad Hrabáka, takže sa priprav aj na poriadnu dávku roztomilosti, pokiaľ si nadšenec do fantastických zvierat, tešiť sa môžeš aj na ďalšie exempláre.


HOGWARTS LEGACY

Za mňa Hogwarts Legacy rozhodne patrí k najočakávanejším herným novinkám roku 2022 a už teraz poznám program na tohtoročné Vianoce. Máte to rovnako?


Záruka24 mesiacov
Čakanie na Hogwarts Legacy sa chýli ku koncu
Vytvorené22. 4. 2022
/*